fot. TT Archidiecezja Białostocka

[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Nie pozwolimy, by ktokolwiek pluł na nasze świętości, na św. Jana Pawła II. Nie będziemy milczeć!

Jestem przekonany, że tak jak w 1987 roku Polacy nie dali się zastraszyć ubowcom, zomowcom, ludziom związanych z ówczesnym reżimem, którzy w różny sposób walczyli z Kościołem, próbowali wprowadzić ateizm w Polsce, tak i dzisiaj nie dadzą się w żaden sposób omamić środowiskom związanym z TVN-em, „Gazetą Wyborczą”, Wirtualną Polską, z których ciągle możemy słyszeć i czytać brednie na temat św. Jana Pawła II, wiary, a także na temat naszej polskości – powiedział Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Przewodniczący Instytutu „Pamięć i Tożsamość” przypomniał o wydarzeniu z 12 czerwca 1987 roku. Tego dnia – jak wskazał Andrzej Jaworski – w Gdańsku przy pomniku poległych stoczniowców miała miejsce pokazowa akcja środowisk komunistycznych podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II.

– To nie jest tak, że ataki na św. Jana Pawła II zaczęły się teraz i są organizowane, czy inspirowane przez środowiska liberalne, lewicowe, pewne rozgłośnie radiowe i telewizyjne, które z tymi środowiskami są związane. Przypomnę, że 12 czerwca 1987 roku odbyła się pierwsza w Polsce publiczna pokazowa akcja ze strony tych środowisk. Akcja nienawiści w relacji do ówczesnego Papieża, dzisiaj św. Jana Pawła II, miała miejsce właśnie w Gdańsku, na terenie parafii św. Brygidy pod pomnikiem poległych stoczniowców. (…) Tam papież Jan Paweł II postanowił podjechać, złożyć kwiaty i pomodlić się w ciszy. Na tę wizytę nie  było zgody ówczesnych władz, ale wtedy pod pomnikiem poległych stoczniowców zgromadziło się według różnych relacji od tysiąca do 10 tysięcy ludzi. Byli to w większości mieszkańcy Gdańska i okolic (…). Wtedy, kiedy Jan Paweł II szedł na plac pod pomnik, tłum ludzi odwrócił się do niego plecami. To była pokazowa akcja wszystkich osób związanych ze służbą bezpieczeństwa, środowiskami, które także dzisiaj obrażają i próbują zniszczyć pamięć o św. Janie Pawle II – powiedział Andrzej Jaworski.

W rocznicę śmierci Jana Pawła II organizowane są w całej Polsce marsze oraz  koncerty.

W Gdańsku 2 kwietnia parafia św. Brygidy organizuje piknik rodzinny pod hasłem „Rodzinny Piknik ze Świętym Janem Pawłem II”.

– My, gdańszczanie, w szczególności chcemy pokazać jedność z naszym Wielkim Polakiem św. Janem Pawłem II i podziękować mu za to, że był dwa razy w Trójmieście. (…) Organizujemy 2 kwietnia na terenie parafii św. Brygidy piknik ze św. Janem Pawłem II. Ta 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II to tak naprawdę 18 lat, kiedy św. Jan Paweł z nami jest i jako święty oręduje za nami – mówił gość Radia Maryja.

Dodał, że Polacy nie dają się wpływom lewicowych mediów i bronią dobrego  imienia św. Jana Pawła II.

– Jestem przekonany, że tak jak w 1987 roku Polacy nie dali się zastraszyć ubowcom, zomowcom, ludziom związanych z ówczesnym reżimem, którzy w różny sposób walczyli z Kościołem, próbowali wprowadzić ateizm w Polsce, tak i dzisiaj nie dadzą się w żaden sposób omamić środowiskom związanym z TVN-em, „Gazetą Wyborczą”, Wirtualną Polską, z których ciągle możemy słyszeć i czytać brednie na temat św. Jana Pawła II, wiary, a także na temat naszej polskości – zaznaczył przewodniczący rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość”.

Jak wskazał gość audycji „Aktualności dnia”, Radio Maryja nie ustaje w propagowaniu nauczania św. Jana Pawła II. [więcej]

– Cieszę się, że Rodzina Radia Maryja zaangażowała się w solidarność z Kościołem, obronę polskości i katolicyzmu. Nie damy, aby ktokolwiek pluł na nasze świętości, na św. Jana Pawła II. Nie będziemy milczeć, jak niektórzy, by tego chcieli. Nie pozwolimy się zwieźć temu, że niektórzy mówią, że to są działania polityczne. Jeżeli byśmy milczeli, to zgodzilibyśmy się na zło. (…) Coraz więcej osób w miejscach publicznych, widocznych, wiesza obrazy św. Jana Pawła II, biało-żółte i biało-czerwone flagi. Myślę, że to jest dobry dzień, abyśmy udekorowali nasze domy, żebyśmy pokazali z jednej strony przywiązanie do polskości, a drugiej strony do Kościoła i naszego Świętego. Cieszę się, że coraz więcej osób zaczyna oglądać programy i czytać na temat św. Jana Pawła II. (…) Ważne jest, abyśmy sięgali do źródeł i potrafili odpowiadać słowami św. Jana Pawła II – podsumował Andrzej Jaworski.

Całość audycji „Aktualności dnia” można wysłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl