fot. PAP/Maciej Kulczyński

E. Witek: Pieniądze, z których realizowane są projekty Polskiego Ładu, są pieniędzmi obywateli, a nie pieniędzmi rządu

Dziś marszałek Sejmu Elżbieta Witek przebywa w województwie dolnośląskim. W Złotoryi polityk wzięła udział w konferencji samorządowców powiatu złotoryjskiego. Polityk wręczyła też symboliczne promesy z Polskiego Ładu.

Podczas konferencji prasowej marszałek podkreślała, że celem rządu jest zrównoważony rozwój, a pieniądze, z których realizowane są projekty Polskiego Ładu, nie są pieniędzmi rządu ani parlamentu, a obywateli.

Elżbieta Witek podziękowała samorządowcom za składanie wniosków o wsparcie z programu inwestycji strategicznych.

– Mam prośbę do samorządowców, taki apel: wybierając mniejsze wnioski, za 5, 9, 10 mln złotych, mam nadzieję, że Państwo znajdziecie lokalnych wykonawców, bo to jest też dla nich perspektywa. Duże przedsięwzięcia typu autostrady, drogi ekspresowe są realizowane często w drodze przetargu, wybiera się zagranicznego wykonawcę. Natomiast tutaj, na terenach Państwa gmin, powiatu złotoryjskiego, gmin wiejskich być może są tacy wykonawcy, którzy mogą się podjąć realizacji tych inwestycji, na które Państwo otrzymaliście zgodę i na które była akceptacja – mówiła Elżbieta Witek.     

Marszałek Sejmu odniosła się także do kryzysu spowodowanego pandemią, który – jak mówiła – jest wyzwaniem zarówno dla samorządu, jak i rządu.

W kontekście inflacji Witek dodała, że jest to cena, którą Polska płaci m.in. za pomoc przedsiębiorcom w dobie kryzysu. Jak oceniła, rząd musiał zdecydować między ewentualną wyższą inflacją i utrzymaniem zatrudnienia przez wprowadzenie tarcz antykryzysowych lub możliwą niższą inflacją i wzrostem bezrobocia.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl