fot. M. Marek/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Warto uświadomić sobie, jak olbrzymie znaczenie ma to, że z Polski idzie przez cały czas głos wierności chrześcijaństwu, wierności małżeństwu na całą Europę

Warto uświadomić sobie, jak olbrzymie znaczenie ma to, że z Polski idzie przez cały czas głos wierności chrześcijaństwu, wierności małżeństwu (jako związkowi kobiety i mężczyzny) na całą Europę. Warto spojrzeć na Konstytucję RP, która zawiera podstawowe normy moralne, ale także normy zawarte w naszej historii, w całym doświadczeniu i spuściźnie chrześcijańskiej. Te normy są najbardziej ukształtowane i najbardziej wierny jest im naród polski – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były szef Ministerstwa Obrony Narodowej, w czwartkowym felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Gość TV Trwam podkreślił, że sytuacja naszego kraju i narodu jest coraz trudniejsza.

– Bardziej zacieśniają się kleszcze, które z jednej wschodniej strony organizowane są przez pana Putina i pana Łukaszenkę, a z drugiej strony (ze strony Unii Europejskiej) przez lewactwo. Niestety nie tylko przez lewactwo, ale także przez formację, którą oficjalnie kieruje pan Donald Tusk. Partia ludowa to partia, która rządzi dzisiaj Unią Europejską, a Donald Tusk jest jej przewodniczącym. W tej sytuacji warto sobie uświadomić, że zewnętrzny pozór narastającej presji na Polskę ma wzrastającą siłę narodu polskiego i wzrastające zrozumienie wśród narodów Europy, że próba narzucenia wszystkim jednolitego państwa (jednolitego imperium o lewackiej ideologii        przy pomocy szantażu finansowego, konieczności przyjęcia ideologii antyludzkiej, postmarksistowskiej, ideologii, która niszczy rodzinę, niszczy człowieczeństwo, niszczy naszą ludzką naturę) jest niedopuszczalna i trzeba się jej przeciwstawić. Należy zacząć od Francji przez Chorwację i inne państwa Europy Środkowej i Zachodniej, gdzie narasta protest przeciwko takiemu działaniu, a źródłem tego protestu jest determinacja Polski – podkreślił były szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Antoni Macierewicz zaznaczył, że warto uświadomić sobie wielką rolę, jaką odgrywa Polska.

– Warto uświadomić sobie, jak olbrzymie znaczenie ma to, że z Polski idzie przez cały czas głos wierności chrześcijaństwu, wierności małżeństwu (jako związkowi kobiety i mężczyzny) na całą Europę. Warto spojrzeć na Konstytucję RP, która zawiera podstawowe normy moralne, ale także normy zawarte w naszej historii, w całym doświadczeniu i spuściźnie chrześcijańskiej. Te normy są najbardziej ukształtowane i najbardziej wierny jest im naród polski. Odgrywamy rolę, którą przewidział św. Jan Paweł II – powiedział marszałek senior Sejmu IX kadencji.  

Św. Jan Paweł II powiedział, że musimy być przygotowani na przekazanie Europie Zachodniej, która jest coraz bardziej poddawana liberalizmowi, wysiłku, jaki wynikał dla nas z walki o niepodległość i wierność chrześcijaństwu.

– Rosyjska i białoruska agresja w najbliższym miesiącu zapewne będzie wzrastała, dlatego że zima uniemożliwi kontynuację presji opartej na tzw. imigrantach. To oznacza, że strona wschodnia przejdzie do następnego etapu i może on być równie groźny. Dlatego wzmocnienie wojska, wzmocnienie siły obronnej, wzmocnienie determinacji narodu polskiego do walki o niepodległość jest niesłychanie istotne. Ustawa o obronie narodowej, która wchodzi do Sejmu, odegra fundamentalną rolę. Widać, że rządy Prawa i Sprawiedliwości najlepiej zrozumiały, co jest ważne zarówno dla naszej niepodległości, jak i dla naszego fundamentalnego miejsca w Europie – podsumował gość TV Trwam.   

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl