W polskich szkołach więcej wypadków niż w górnictwie

Uczniowie są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo niż górnicy. Tak wynika z raportu Państwowej Inspekcji Pracy. Media, które dotarły do raportu, zwracają uwagę, że w ubiegłym roku w szkołach doszło do ponad 70 tys. wypadków. 44 osoby zmarły.

Do nieszczęśliwych zdarzeń najczęściej dochodzi na korytarzach, schodach i salach gimnastycznych. Zazwyczaj są to złamania kończyn czy urazy głowy.

Poseł Lech Sprawka z sejmowej Komisji Edukacji Narodowej zwraca uwagę, że jutro – decyzją rządu PO-PSL – do szkół pójdą sześciolatki. Tymczasem nierozwiązany zostaje problem przemocy w szkołach i przygotowania infrastruktury dla najmłodszych.

– Mając na uwadze chociażby ten aspekt, jest to kolejny przyczynek do tego, że warto byłoby wrócić do poprzedniego systemu tak, żeby edukację wczesną uczniowie rozpoczynali nie w szkole – mówię o sześciolatkach – a w przedszkolu, co było jednym z najlepszych rozwiązań w skali Europy i świata. Rozwiązanie to zostało w 2008 i 2009 roku brutalnie zniszczone przez koalicję PO-PSL – podkreślił poseł Lech Sprawka.

1 września do szkół pójdzie  blisko 5 mln uczniów i 650 tys. nauczycieli.

Około 611 tys. uczniów – jak szacuje Ministerstwo Edukacji Narodowej – rozpocznie naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych – wśród nich ma być ponad 381 tys. sześciolatków.

Rok szkolny 2015/2016 decyzją resortu został ogłoszony „Rokiem otwartej szkoły”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl