fot. pixabay.com

MEiN: W 97 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie

W 14 014 szkołach podstawowych w klasach I-III w nauka w piątek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 97 proc. szkół podstawowych. W 71 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 358 w trybie mieszanym.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w piątek pracowało 15 050 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 98,4 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowały 62 przedszkola, a 188 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z piątku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

Liczba szkół podstawowych, w których uczniowie klas I-III w piątek uczyli się w trybie innym niż stacjonarny była najwyższa od 18 stycznia, gdy uczniowie z tych roczników wrócili do nauki w szkołach.

Tak samo liczba przedszkoli i placówek przedszkolnych, w których w piątek zajęcia odbywały się w formie innej niż stacjonarna była najwyższa od 18 stycznia.

W stosunku do czwartku liczba szkół pracujących w trybie zdalnym wzrosła o pięć, a w trybie mieszanym o 22. Liczba przedszkoli i placówek przedszkolnych pracujących zdalnie wzrosła o pięć, a pracujących zdalnie o 11.

W czwartek nauka w trybie stacjonarnym dla klas I-III prowadzona była w 14 041 szkołach podstawowych, czyli 97,2 proc. podstawówek. W 66 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 336 w trybie mieszanym.

We czwartek w trybie stacjonarnym pracowały 15 066 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 98,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 57 przedszkoli, a 177 w trybie mieszanym.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

Jak zapewnia MEiN, sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, wrócili do nauki stacjonarnej. W dniu powrotu nauka w trybie stacjonarnym prowadzona była 14 383 szkołach podstawowych, tj. w 99,6 proc. z nich. W 9 szkołach podstawowych w klasach I-III odbywała się w trybie zdalnym, a w 51 w trybie mieszanym, gdzie część uczniów uczy się w szkole, a część na odległość.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

18 stycznia w trybie stacjonarnym pracowały 15 222 przedszkola i placówki wychowania przedszkolnego, czyli 99,5 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 28 przedszkoli, a 50 w trybie mieszanym.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl