M. Machałek: Cały czas zapraszamy do tego, by włączyć się do pracy nad polską edukacją

Najważniejsze jest, żeby rozmawiać; formuła jest otwarta na wszystkich, którzy chcą dyskutować o szkole – powiedziała wiceminister edukacji Marzena Machałek. Przedstawiciele resortu podtrzymują zaproszenie dla strony społecznej do włączenia się dyskusję na temat oświaty.

W piątek odbył się oświatowy okrągły stół. W inauguracyjnym spotkaniu zabrakło m.in. ZNP i FZZ. Nieobecni byli także politycy PO.

Strona społeczna twierdzi, że może rozmawiać w ramach Rady Dialogu Społecznego.

Najważniejsze jest, żeby rozmawiać, formuła jest otwarta na wszystkich, którzy chcą o szkole rozmawiać. Oczywiście musi być jakieś ograniczenie ilościowe, ale jeśli chodzi o osoby, byli przedstawiciele samorządu, byli przedstawiciele uczniów, rodziców, ekspertów. To była bogata rozmowa, ale szkoda, że innych głosów zabrakło, ale cały czas zapraszamy do tego, by włączyć się do pracy nad polską edukacją, nad dalszymi zmianami, dalszym etapem reformy – zaznaczyła Marzena Machałek.  

Już jutro rozpoczną się rozmowy w tzw. podstolikach tematycznych ws. reformy oświaty. Prace będą koordynowali wiceministrowie. Eksperci będą dyskutować o sprawach związanych m.in. z jakością edukacji czy kwestii nauczycieli w systemie edukacji.

Rozmowy na temat oświaty to pokłosie strajku części nauczycieli. ZNP i FZZ zdecydowały w sobotę o zawieszeniu strajku do września. Dziś powinni powrócić do pracy.

RIRM

drukuj