p. Czarnek

fot. https://www.gov.pl

Minister edukacji narodowej: Chcemy, żeby nikt nie był karany za głoszenie swoich przekonań, bo to gwarantuje nam Konstytucja RP

Musimy zrobić tak, żeby lewackie bojówki na uniwersytetach przestały terroryzować naszą młodzież i naukowców. Chcemy tego, żeby nikt nie był karany za głoszenie swoich przekonań, bo gwarantuje nam to Konstytucja RP – powiedział prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podczas środowej debaty w Sejmie. 

21 lipca 2021 roku odbyła się debata  nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra Przemysława Czarnka. Po debacie, w której udział wzięli minister oraz premier Mateusz Morawiecki, Sejm większością głosów odrzucił wniosek o wotum nieufności dla szefa MEiN. Dyskusja w Sejmie była okazją do zaprezentowania najważniejszych działań realizowanych przez Ministra Edukacji i Nauki. [czytaj więcej]

– Jako państwo mamy konstytucyjny obowiązek chronić dzieci. Musimy uwolnić wolność akademicką. Chcemy, aby nikt nie był karany za swoje poglądy – podkreślił minister Przemysław Czarnek podczas swojego wystąpienia.

Opozycja atakowała prof. Przemysława Czarnka za jego wypowiedzi, w których sprzeciwiał się ideologii i demoralizacji dzieci w szkołach.

– Musimy zrobić tak, żeby lewackie bojówki na uniwersytetach przestały terroryzować naszą młodzież i naukowców. Chcemy tego, żeby nikt nie był karany za głoszenie swoich przekonań, bo to gwarantuje nam Konstytucja RP – akcentował minister edukacji i nauki.

W debacie nad wnioskiem wziął udział również premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił znaczenie działań obecnego ministra na rzecz polskiej szkoły, a także nauki i szkolnictwa wyższego.

– Nie musimy zgadzać się we wszystkim, ale powinniśmy bronić dzieci i młodzieży przed ideologizacją i indoktrynacją. Program ministra Czarnka jest naszym programem. Będziemy bronić tego programu i ministra – powiedział szef rządu.

Po debacie odbyło się głosowanie, którego wynikiem było odrzucenie przez Sejm większością głosów wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka.

Całą wypowiedź prof. Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, można odsłuchać również [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj