fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL

Szef resortu edukacji i nauki z wizytą we Francji

Minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek, dziś i jutro będzie przebywał z wizytą we Francji. Minister odwiedzi tam m.in. polskie szkoły prowadzone przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Taki sam cel przyświecał wcześniejszym wizytom ministra Przemysława Czarnka we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych.

Szef resortu edukacji i nauki będzie rozmawiał z uczniami i nauczycielami, m.in. na temat wsparcia i rozwoju polskich szkół w Paryżu. Weźmie też udział w konferencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Podczas spotkania przybliży działania resortu edukacji na rzecz wspierania badaczy i studentów polonijnych.

Dr hab. Przemysław Czarnek wskazał, że w trakcie swojego pobytu we Francji będzie promował polskie uniwersytety, także Akademie Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Minister ma zachęcić tamtejszą młodzież polonijną do studiowania w Polsce.

To jest dokładnie cel naszych wizyt za granicą, czy to wtedy, kiedy byłem wojewodą lubelskim i odwiedzałem Polaków w Toronto, USA, Włoszech, czy to w teraz w Paryżu. Będę chciał zachęcać dzieci, zwłaszcza te, które kończą polskie szkoły ponadpodstawowe, (…), aby wybierały kierunki studiów na polskich uczelniach i uniwersytetach, bo warto w Polsce studiować i w niej przebywać – wskazał prof. Przemysław Czarnek.

Wizyta ministra Przemysława Czarnka w Paryżu zakończy się jutro. Jej zwieńczeniem będzie złożenie kwiatów na grobie Fryderyka Chopina w Paryżu.

RIRM

 

drukuj