fot. PAP/Darek Delmanowicz

[TYLKO U NAS] Min. A. Kwiatkowski: Polska jest na ustach wielu narodów i państw. Nasza ojczyzna jest pokazywana jako wzór, bo pokazaliśmy, że można na nas liczyć w trudnej sytuacji

Pierwsza Dama zawsze mówi, kiedy nasi goście z Ukrainy dziękują za pomoc, że to jest z potrzeby serca. Agata Kornhauser-Duda wielokrotnie podkreśla, iż razem z prezydentem Andrzejem Dudą są bardzo zbudowani tym, co Polacy robią, jak się otworzyli i chcą pomagać wszystkim tym, których dotknęła nieusprawiedliwiona rosyjska agresja (…). Polska jest na ustach wielu narodów i państw. Nasza ojczyzna jest pokazywana jako wzór, bo pokazaliśmy, że można na nas liczyć w trudnej sytuacji  – powiedział minister Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prezydent Andrzej Duda uda się z dwudniową wizytą do Włoch. Jej istotnym elementem będzie spotkanie prezydenta z papieżem Franciszkiem.

– Prezydent Andrzej Duda udaje się z wizytą do Watykanu, aby spotkać się z Ojcem Świętym. Prezydentowi będzie towarzyszyć Pierwsza Dama. Spotkanie, które odbędzie się jutro, w znacznej części będzie poświęcone sytuacji Ukrainy, Ukraińców i tych wszystkich, których dotknął rosyjski atak (…). To moment, żeby Ojcu Świętemu opowiedzieć i przekazać informacje, jakimi dysponuje prezydent Andrzej Duda, a mowa jest zarówno o informacjach dyplomatycznych, jak i danych dotyczących wszystkich działań charytatywnych, w które bardzo mocno zaangażowała się Pierwsza Dama – mówił Adam Kwiatkowski.

Wizyta prezydenta odbywa się w czasie 17. rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II.

– Prezydent będzie w Watykanie w przededniu rocznicy śmierci Ojca Świętego. Po rozmowach, które będzie przeprowadzał z Papieżem i sekretarzem stanu, uda się na chwilę na modlitwę, skupienie i złoży kwiaty przy grobie świętego Jana Pawła II – podkreślił gość Radia Maryja.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP odniósł się do niedawnej wizyty w Polsce patriarchy Bartłomieja I.

– Znaczną część osób, do których wyciągnęliśmy nasze dłonie i otworzyliśmy serca – a jest ich ponad dwa miliony – stanowią wyznawcy prawosławia. Przyjazd patriarchy Bartłomieja I z pewnością był dla nich istotny zarówno z powodów religijnych, jak i politycznych. Patriarcha przyjechał do Polski, mógł spotkać się z uchodźcami (…) i naocznie przekonać się, jak wiele Polacy robią, żeby wesprzeć naszych gości z Ukrainy. Bartłomiej I mówił, że jest pod wielkim wrażeniem, jak dobrze i sprawnie są przyjmowani uchodźcy z Ukrainy – powiedział prezydencki minister.

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, od początku wojny angażuje się z całych sił w pomoc Ukraińcom.

– Od pierwszego dnia, poza działaniami dyplomatycznymi i politycznymi, które podejmuje prezydent Andrzej Duda, Pierwsza Dama zaangażowała się bardzo mocno w pomoc humanitarną zarówno dla tych obywateli Ukrainy, którzy pozostają na terenie Ukrainy, jak i dla tych, którzy szukają schronienia, uciekają przed wojną i chcą opiekować się swoimi dziećmi m.in. w Polsce (…). Pierwsza Dama zawsze mówi, kiedy nasi goście z Ukrainy dziękują za pomoc, że to jest z potrzeby serca. Agata Kornhauser-Duda wielokrotnie podkreśla, iż razem z prezydentem Andrzejem Dudą są bardzo zbudowani tym, co Polacy robią, jak się otworzyli i chcą pomagać wszystkim tym, których dotknęła nieusprawiedliwiona rosyjska agresja (…). Polska jest na ustach wielu narodów i państw. Nasza ojczyzna jest pokazywana jako wzór, bo pokazaliśmy, że można na nas liczyć w trudnej sytuacji  – zaakcentował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem ministra Adama Kwiatkowskiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl