fot. PAP/Abaca

J. Kumoch: W piątek w Watykanie odbędzie się spotkanie prezydenta RP z Papieżem

W piątek br. w Watykanie planowana jest audiencja i rozmowa między prezydentem Andrzejem Dudą i papieżem Franciszkiem. Tematem, który prezydent chce poruszyć, jest Ukraina – przekazał Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

O tym, że w tym tygodniu dojdzie do takiego spotkania, informowała także w programie „Sedno Sprawy” w Radiu Plus Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa Kancelarii Prezydenta.

Podkreślała, że jest bardzo ważne, żeby prezydent Polski, czyli kraju, który jest najbardziej zaangażowany w kwestie ukraińskie, po spotkaniach politycznych z sojusznikami przedstawił również Papieżowi polski punkt widzenia na sprawy ukraińskie.

Dopytywana, czy prezydent RP będzie chciał, aby Papież bardziej zaangażował się, chociażby w pomoc uchodźcom, powtórzyła, że „papież Franciszek będzie mógł zapoznać się z polskim stanowiskiem i z polskim punktem widzenia”.

„Mamy nadzieję, że go przyjmie” – powiedziała Grażyna Ignaczak-Bandych.

Dodała, że prezydent Andrzej Duda jest rzecznikiem Ukrainy i udaje się do Watykanu, żeby przedstawić polskie zaangażowanie w sprawy ukraińskie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl