Prezydent będzie nadal analizował sytuację wokół TK

Prezydent Andrzej Duda będzie dalej analizował sytuację wokół TK. Informację podała Małgorzata Sadurska, szefowa prezydenckiej kancelarii.

W pałacu prezydenckim odbyły się konsultacje prezydenta z szefami klubów parlamentarnych, marszałka Sejmu oraz wiceprezesa i prezesa Trybunału.

– Pan Prezydent zapoznał się z opiniami przewodniczących klubów parlamentarnych oraz stanowiskiem marszałka Sejmu. Pan Andrzej Duda analizując ekspertyzy, które są różne, ponieważ spór jest zarówno polityczny, jak i prawny. Jedne wskazują na to, że wybór sędziów 8 października  jest nieważny, inne pokazują zupełnie co innego. To powoduje wielki chaos. Pan Prezydent będzie jeszcze analizował całą sytuację – podkreśliła Małgorzata Sadurska.

Adam Kwiatkowski, szef gabinetu prezydenta, zaznaczył, że spotkanie było „celowe”.

Goście wyrazili wdzięczność panu Prezydentowi za inicjatywę i spotkanie, które się odbyło. Mogli spotkać się i rozmawiać o różnych scenariuszach rozwiązania tego problemu. Jest to jeden z elementów, o którym mówił w kampanii wyborczej pan Andrzej Duda, czyli że Pałac Prezydencki będzie forum do dyskusji, na którym różne strony sporu będą mogły artykułować swoje racje – oznajmił Adam Kwiatkowski.

Jeszcze do godz. 18.00 kluby mogą zgłaszać swoich kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jutro Sejm ma zająć się wyborem pięciu nowych sędziów TK. W ub. tygodniu Sejm głosami PiS i Kukiz’15, a przy sprzeciwie pozostałych klubów, uznał, że wybór pięciu sędziów dokonany 8 października przez Sejm poprzedniej kadencji – nie miał mocy prawnej.


RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl