Sąd Najwyższy uznał skargę PSL na decyzję PKW

Sąd Najwyższy uznał skargę PSL na decyzję Państwowej Komisji Wyborczej o odrzuceniu sprawozdania finansowego partii za 2013 rok za gromadzenie środków poza kontem partii. Oznacza to, że ludowcy nie stracą prawa do subwencji.

– Te finanse muszą być przejrzyste, a PSL ma z tym problem – mówi szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak.

PSL odpowiada jednak, że zamieszanie wokół finansowania ma drugie dno.

Tak sobie nas wybrali, że jak jesteśmy trochę bliżsi w sondażach, to żeby nas zdołować, to jak się zabierze forsę, to partia jest w gorszej sytuacji – powiedział poseł PSL, Stanisław Żelichowski.

Sprawa dotyczyła gromadzenia środków poza kontem partii przez zarząd PSL w Sandomierzu.

Facet założył prywatne konto i na to prywatne konto zbierał środki bez żadnego upoważnienia z centrali – zaznaczył Stanisław Żelichowski.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl