[TYLKO U NAS] Prof. K. Pawłowicz o wywiadzie M. Gersdorf dla CNN: Była I Prezes SN kłamała; to obrzydliwe i skandaliczne

Sędzia Małgorzata Gersdorf – wywiadzie dla CNN – kolejny raz oskarża polski rząd o wprowadzanie ustaw zagrażających demokracji. Była I Prezes Sądu Najwyższego oceniła też, że argumentacja władz RP dot. konieczności oczyszczenia SN ze skorumpowanych sędziów z czasów komunistycznych to „fake news”. Jak zaznaczyła w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja prof. Krystyna Pawłowicz, M. Gersdorf kłamała: „to skandaliczne i obrzydliwe!”.

Była I Prezes SN w wywiadzie dla CNN odniosła się też do sporu z rządem o zachowanie przez nią stanowiska po obniżeniu wieku emerytalnego sędziów SN do 65 lat. Małgorzata Gersdorf zapowiedziała, że nie zrezygnuje.

W mojej opinii pozostanę I Prezesem SN do 30 kwietnia 2020 r. i może to zmienić tylko zmiana konstytucji lub moja śmierć – dodała.

Prof. Gersdorf mówiła też o podziale polskiego społeczeństwa ws. wprowadzonych przez PiS reform. Jak twierdziła, są prorządowi podżegacze oraz część społeczeństwa, która – jej zdaniem – mocno wspiera ją w tzw. walce o demokrację i niezawisłość sądownictwa.

Wypowiedzi niezgodne z tym, co się dzieje w naszym kraju są niezwykle szkodliwe dla postrzegania Polski na świecie – podkreśliła poseł prof. Krystyna Pawłowicz.

Sędzia Gersdorf zmieniła się teraz w bardziej wyrazistego przywódcę polskiej opozycji politycznej niż Grzegorz Schetyna, który pojechał po cichutku (do A. Merkel – przyp. RIRM) i zawstydzony wrócił. CNN jest odpowiednikiem TVN w Stanach Zjednoczonych. Ma ogólnoświatowy zasięg, więc jest to światowe nadawanie na Polskę przez lewackie środowiska z wykorzystaniem do tego Małgorzaty Gersdorf. To jest już skandaliczne i obrzydliwe! To żywe kłamanie na temat sytuacji w Polsce, kiedy każdy może to sprawdzić. Ci z CNN powinni przyjść do Instytutu Pamięci Narodowej i zobaczyć opublikowane zdjęcia. Więc jeśli Małgorzata Gersdorf zaprzecza faktom, to nie ma na to argumentów – powiedziała prof. Pawłowicz.

CNN przypomina, że KE zaskarżyła Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE ws. zapisów ustawy o SN, domagając się rozpatrzenia sprawy w trybie przyspieszonym. Amerykańska stacja zauważa też, że wśród polityków popierających rząd w Warszawie jest prezydent USA Donald Trump. Podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ powiedział, że „w Polsce wielki naród broni swojej niepodległości, swojego bezpieczeństwa i suwerenności”.

Prof. Krystyna Pawłowicz podkreśliła, że ataki na nasz kraj w najbliższej przyszłości będą przybierać na sile.

Te ataki będą, ponieważ polskie władze nie podejmą żadnych kroków odwetowych. Nie podejmą, bo nie mogą podjąć stanowczych kroków, ponieważ jesteśmy szantażowani i terroryzowani przez organy unijne, które grillują Polskę od wielu miesięcy – straszą, grożą składaniem skarg do sądów. To właśnie ośmiela polską opozycję i polskich zbuntowanych sędziów, o których ciężko mówić już, że są sędziami, bo łamią polską konstytucję, a zwłaszcza zakaz udziału w życiu politycznym i działania niezgodnego z działalnością sędziego – podsumowała konstytucjonalista.

 RIRM

drukuj