Zakneblować usta Kościołowi

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce dopisać do listy miejsc, w których nie wolno prowadzić agitacji wyborczej kościoły i miejsca kultu religijnego. Lewica stwierdziła, że ma dość polityki w kościołach.

W listopadzie ubiegłego roku PiS i Solidarna Polska wnioskowały o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Tak się jednak nie stało. Koalicja PO – PSL oraz SLD skierowały nowelizację do prac w komisjach.

Waldemar Jaroszewicz z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” mówi, że: to kolejna hucpa polityczna. Poseł Małgorzata Sadurska ocenia projekt, jako „zakneblowanie ust Kościołowi”. Dodała, że jest on sprzeczny z Konstytucją (narusza art. 25).

Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej przypomina, że miejscem zachowywania tożsamości, pamięci narodowej były polskie kościoły.

Projekt negatywnie zaopiniował Sekretariat KEP, a także inne kościoły i związki wyznaniowe. PiS zapowiada, że ponownie będzie wnioskować o odrzucenie projektu w głosowaniu.

 

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl