Rosja oskarża USA o złamanie przepisów

Podczas spotkania Rady Handlu Usługami WTO Rosja oskarżyła w czwartek USA o złamanie przepisów dotyczących handlu międzynarodowego poprzez nałożenie sankcji na rosyjski sektor bankowy w odpowiedzi na aneksję Krymu – podała AFP, powołując się na anonimowe źródła.

Według rozmówców AFP delegacja rosyjska powiedziała, że sankcje nałożone przez Waszyngton uniemożliwiają rosyjskim dostawcom usług finansowych korzystanie z ich prawa do prowadzenia działalności handlowej, a także stawiają ich w niekorzystnym położeniu na arenie międzynarodowej. Spotkanie Rady Handlu Usługami Światowej Organizacji Handlu odbyło się w Genewie.

Rada zajmuje się międzynarodową wymianą usług w takich dziedzinach jak bankowość, finanse i ubezpieczenia. Delegacja USA odpowiedziała, że Waszyngton traktuje poważnie swe zobowiązania wynikające z uczestnictwa w WTO i bardzo wnikliwie przeanalizował skutki sankcji, tak aby nakładając je nie złamać przepisów regulujących handel międzynarodowy.

 Stanowisko USA poparła Unia Europejska, jednak podczas spotkania kwestia unijnych sankcji wobec Rosji nie została poruszona. We wtorek Waszyngton poinformował, że związany z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i objęty sankcjami Bank Rossija stracił od marca około miliarda dolarów i zmuszony był sprzedać obligacje warte 500 mln dol., aby zachować wymagany poziom płynności.

PAP

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl