„Nie wyświadczajmy przysługi wrogom Kościoła”

Nie wyświadczajmy przysługi wrogom Kościoła apeluje do wiernych Akcja Katolicka w Polsce. Przedstawiciele akcji ze smutkiem przyglądają się wykreowanej w znacznej mierze przez media sytuacji w diecezji warszawsko-praskiej.

W wydanym stanowisku czytamy: „Nie mamy zwyczaju i nie zamierzamy komentować decyzji hierarchii kościelnej podejmowanych zgodnie z prawem kanonicznym i autonomią danej struktury Kościoła. Oczywiście, w tym konkretnym przypadku, nie możemy wszakże nie zauważyć problemu, jakim jest niesubordynacja proboszcza i przyjęta przez niego taktyka rozwiązywania sytuacji konfliktowej w świetle jupiterów. Z pewnością nie służy to żadnej ze stron.”

Bożena Ulewicz, członek Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej podkreśla, że świeccy powinni podejść do tej sprawy ze spokojem – spojrzeć na Kościół jako ten, który jest jednością, bo taki on jest i takiego potrzebujemy.

Najważniejszym przesłaniem naszego stanowiska jest pewna sugestia skierowana do świeckich w Kościele, żeby patrzyli na tę sprawę z pewną pokorą, ze spokojem, nie rozdzierając niepotrzebnie szat i w poczuciu takiej pewnej miłości, jedności do Kościoła, czego obecnie bardzo brakuje, ponieważ łatwo, wdajemy się w bezsensowne spory, bezwzględnie wykorzystywane przez środowiska antyklerykalne, środowiska lewackie oraz nieprzyjazne nam media – powiedziała Bożena Ulewicz.

W dokumencie Akcji Katolickiej w Polsce czytamy, że „ktokolwiek, kto w dzisiejszych czasach coraz to ponawianych ataków na Kościół, pod pozorem rzekomej troski  przyłącza się do tej nagonki, wyświadcza jedynie przysługę wrogom Kościoła, wrogom Boga.”

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl