PKG zainteresowane kupnem „Polskich Tatr”

Polskie Koleje Górskie zainteresowane są kupnem spółki „PolskieTatry”, do której należy m.in. miasteczko wodne i kilkanaście pensjonatów. Warto zauważyć, że PKG – spółka powołana przez samorządy z Podhala, kupiła wcześniej za 215 milionów złotych Polskie Koleje Linowe. PKG złożyła już ofertę ws. wykupienia atrakcyjnych nieruchomości.

Poseł Andrzej Adamczyk, wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury jest zaniepokojony tą sytuacją zwłaszcza, że nakłada się ona z informacją o próbie sprzedaży udziałów Skarbu Państwa w Geotermii Podhalańskiej. Wszystko wskazuje na to, że trwa proces szybkiej, niczym niepopartej sprzedaży majątku. Ekspert wskazuje na niejasne finansowanie przez PKG kupna PKL.

 – Spółka Polskie Koleje Górskie jest podmiotem gospodarczym, powołanym przez cztery samorządy. Skąd ma ona pieniądze? Podejrzewam, że będzie tak samo, jak w przypadku PKL-u; pieniądze zabezpieczy fundusz finansowy, będą to pieniądze zabezpieczone gdzieś z Wysp Owczych, ze spółki zarejestrowanej w raju podatkowym – pieniądze, których pochodzenia nikt nie zna. Należy sobie zadać pytanie: czy wobec faktu, że PKG mają kapitał założycielski rzędu kilkuset tysięcy złotych, czy wiemy kto ostatecznie będzie właścicielem spółek, nieruchomości, przedsiębiorstw na Podhalu? –pytał poseł Andrzej Adamczyk.

Na to pytanie – jak dodaje poseł – odpowiedzieć powinien premier Donald Tusk, ponieważ to rząd trzyma pieczę nad własnością Skarbu Państwa. Polityk nie wyklucza, że sejmowa Komisja Ochrony Środowiska i Komisja Skarbu Państwa zajmą się tą sprawą.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl