1987 Argentyna


Buenos Aires,
11-12 kwietnia 1987 r.

Myśmy poznali

i uwierzyli miłości,

jaką Bóg

ma ku nam (1 J 4, 16)

Pielgrzymka młodych przez ziemię dociera do Ameryki Łacińskiej. Jest to kontynent zamieszkały w większości przez ludzi młodych, gdzie dostrzega się olbrzymi kontrast między nędzą a bogactwem. „W czasie wielkiego zamieszania w świecie zaprowadziłeś nas do Buenos Aires. Pozwoliłeś nam spotkać się z wieloma młodymi ludźmi Ameryki Łacińskiej. Tam wzbudziłeś w nas nadzieję wyzwolenia z niesprawiedliwości społecznej, a jeszcze bardziej ze zła ukrytego głęboko w zranionym przez grzech sercu. Tam naprawdę poznaliśmy i uwierzyliśmy miłości, jaką Bóg ma ku nam”. Nie ma nic poza Chrystusem – mówił młodym Jan Paweł II. Nie lękaj się, uwierz tej miłości, która przemawia z krzyża, która przyszła dla samego człowieka. „Uwierzyliśmy tej miłości…”. Nie lękaj się. Zaufaj – prosi młodych Jan Paweł II.

MS

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl