Misja Jana Pawła II trwa

O wyniesienie do chwały ołtarzy umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II modlono się wczoraj na całym świecie, zwłaszcza w miejscach związanych z życiem Sługi Bożego. We wszystkich polskich miastach gromadzono się w miejscach pamięci o Papieżu Polaku, pod jego pomnikami i w kościołach. Jednak wyjątkowe uroczystości miały miejsce w Rzymie – przy grobie Papieża Polaka w grotach Bazyliki św. Piotra porannej uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. W homilii metropolita krakowski podkreślił, że każda rocznica pokazuje nam, iż misja Jana Pawła II trwa cały czas. – Ona z roku na rok przybiera coraz dojrzalsze formy. My sami, przybywający do grobu, z roku na rok wzrastamy w świadomości daru, jaki otrzymaliśmy w osobie tego, którego przez 27 lat nazywaliśmy Piotrem Naszych Czasów. Dlatego tutaj dzisiaj jesteśmy z nim i reprezentujemy wszystkich naszych rodaków w Ojczyźnie i na całym świecie – mówił papieski sekretarz.Eucharystię przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II koncelebrowało 70 kapłanów, w tym ks. kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, ks. abp nominat Jan Pawłowski oraz ks. bp Antoni Dydycz, ordynariusz drohiczyński, ks. bp Stefan Cichy, ordynariusz legnicki, i jego biskup pomocniczy ks. bp Marek Mendyk. Ksiądz kardynał Dziwisz zachęcił, aby kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II odnowiła pragnienie zachowania nauki Chrystusa oraz gotowość pogłębiania więzi w Kościele. – Z jakąż pasją głosił on prawdę o Jezusie, Odkupicielu człowieka. Jak bardzo pragnął, by ta prawda docierała do człowieka naszych czasów, nieraz zagubionego, poszukującego sensu i ostatecznych odpowiedzi na zagadkę swego losu – podkreślił.

Na zakończenie Eucharystii odśpiewano „Barkę”, jedną z ulubionych pieśni Ojca Świętego, po czym celebransi i wierni modlili się bezpośrednio przy grobie Jana Pawła II.


MMP, KAI
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl