Kościół katolicki aktywnie wspiera potrzebujących

Ponad 800 instytucji charytatywnych Kościoła katolickiego działało w Polsce w ubiegłym roku. Takie dane przestawione w raporcie opublikował Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. Raport został zrealizowany na zamówienie Caritas Polska.

Działalność dobroczynna Kościoła katolickiego w Polsce jest realizowana na dwóch poziomach: instytucji diecezjalnych i zakonnych oraz organizacji lokalnych i parafialnych. W ubiegłym roku w Polsce działało 835 instytucji charytatywnych Kościoła katolickiego, które realizowały około 5 tysięcy różnych przedsięwzięć.

Według zaprezentowanego raportu, 432 instytucje prowadziły zakony żeńskie, zakony męskie – 249, diecezjalnych podmiotów było 154. Z pomocy kościelnych instytucji charytatywnych w ubiegłym roku korzystało łącznie około 3 miliony beneficjentów. Pomoc Kościoła katolickiego dociera do dzieci i młodzieży, bezdomnych, niepełnosprawnych, osób starszych, uzależnionych, bezrobotnych, migrantów i uchodźców.

Według raportu, pod względem liczby prowadzonych projektów, najwięcej skierowanych było do dzieci i młodzieży. Są to przede wszystkim różnego rodzaju świetlice oraz kluby młodzieżowe. Pomoc docierała także do bezdomnych w formie noclegowni i jadłodajni.

 

TV Trwam News/Caritas Polska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl