fot. twitter.com/PomocKosciolowi

Koncert charytatywny na rzecz Syrii w Pradze

Prawie 3000 kilometrów od Polski 13 milionów ludzi w Syrii wymaga natychmiastowej pomocy. Każdego dnia umierają tam osoby chore, starsze i dzieci. W Polsce, ale nie tylko, nie brakuje ludzi o wielkim sercu, którzy tym co mają, dzielą się z potrzebującymi.

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski najpierw pojechał do Syrii, potem w archidiecezji krakowskiej ogłosił zbiórkę pieniędzy. Celem był milion złotych. I ten cel udało się zrealizować.

– Taka wspaniała była odpowiedź wszystkich osób, które usłyszały o tym apelu – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

Cała kwota zostanie przeznaczona na sierocińce w Homs.

– Okazuje się, że przy tych przelicznikach nasz mały grosz znaczy tam bardzo, bardzo dużo – wskazał duchowny.

W niedzielę ciąg dalszy akcji miał miejsce w Pradze.

Ksiądz Edward Walczyk z okazji swoich 50 urodzin zorganizował koncert charytatywny.

– Ten pomysł spodobał się wielu osobom. Sporo ludzi mi pomogło i bardzo dużo rzeczy było zorganizowanych spontanicznie – mówił ks. dr Edward Walczyk, proboszcz parafii pw. Św. Bartłomieja w Pradze-Kyje.

Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Później trafią do dzieci w Syrii. Niewykluczone, że obie zbiórki to początek pięknej i owocnej współpracy.

– Zarówno archidiecezja krakowska jak i kardynał Pragi jest otwarty na wspólne projekty, więc myślę, że jest to początek jakiejś wspólnej drogi – wskazał ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Polskiej Sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W niedzielnym koncercie uczestniczył m.in. prymas Czech ks. kard. Dominik Duka oraz ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Pradze Barbara Ćwioro.

– Możemy razem być, świętować coś ważnego jak 50 urodziny naszego przyjaciela i jednocześnie pomóc innym ludziom – podsumowała ambasador Barbara Ćwioro.

W okresie Wielkiego Postu ruszyła także kampania „Chleb dla Syrii” w ramach której można wysłać smsa o treści „RATUJE” pod numer 72405 lub wpłacić datek pieniężny na konto stowarzyszenia z dopiskiem „SYRIA”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl