Posłowie zajmą się ustawą o efektywności energetycznej

Sejm na rozpoczynającym się właśnie posiedzeniu zajmie się zmianami w ustawie o efektywności energetycznej. Projekt zmian pozwoli na wspieranie inwestycji energooszczędnych w 2016 r.

Z końcem roku wygasają niektóre przepisy dotyczące przyznawania tzw. białych certyfikatów, czyli wydawanych przez prezesa URE świadectw efektywności energetycznej.

Poseł Maciej Małecki zwraca uwagę, że poprzedni rząd nie dokończył prac nad nowymi regulacjami, przez co groziłby nam paraliż.

Dlatego przedłużamy działanie obecnej ustawy o efektywności energetycznej o rok. To da Sejmowi czas na dokończenie prac nad nową ustawą o efektywności energetycznej. Ta nowa ustawa musi uwzględniać rozwiązania nowej dyrektywy unijnej o efektywności energetycznej. Właśnie tej ustawy nie dokończył poprzedni rząd i nie przyjął poprzedni Sejm. Dziś naprawiamy to, co zostało niedokończone – podkreśla Maciej Małecki.

W październiku bieżącego roku Komisja Europejska wezwała Polskę do pełnego wdrożenia przepisów dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej.

Zgodnie z nią państwa członkowskie muszą do 31 grudnia 2020 roku osiągnąć określony poziom oszczędności energii, za pomocą systemów wspomagających efektywność w gospodarstwach domowych, transporcie, jak i budynkach przemysłowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl