fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Ks. prof. A. Szewciw: Nad życiem żaden poseł czy prezes nie ma prawa dyskutować; je trzeba przyjąć i ochraniać

Nad życiem żaden poseł czy prezes nie ma prawa dyskutować. Je trzeba przyjąć, tak jak się przyjmuje swoje życie jako dar – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja ks. prof. Andrzej Szewciw. Biblista odniósł się do braku działań ze strony obecnego obozu rządzącego ws. ochrony życia w naszym kraju. O życiu się za mało mówi, dlatego Radio Maryja ma olbrzymią pracę w tej kwestii do wykonania – dodał ks. Profesor.

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci toczy się w Polsce spór o prawo do życia nienarodzonych ludzi. Jest on tym bardziej bolesny, że kolejny raz podczas kampanii wyborczej obiecali nam parlamentarzyści aktualnie będący w większości, że to prawo z nadania Bożego zostanie zalegalizowane. Niestety pomimo ogromnej liczby zebranych i złożonych w parlamencie „głosów” powtarza się świadoma manipulacja, która budzić musi nie tylko niepokój, ale kategoryczny sprzeciw ludzi wierzących” – napisali bibliści w apelu do polskich parlamentarzystów w obronie życia.

Całość apelu można przeczytać [tutaj].

Życie to dar, je trzeba przyjąć, a nie o nim dyskutować – powiedział ks. prof. Andrzej Szewciw.

7 września obchodziliśmy 60. rocznicę konsekracji Sługi Bożego ks. bp. Wilhelma Pluty, który jest prekursorem w Polsce Duszpasterstwa Rodzin – ochrony życia. On jako pierwszy napisał „Podręcznik duszpasterstwa młodych małżeństw i rodzin”. Jest to motyw historyczny, który nas zainspirował do napisania tego apelu. W Biblii napisano, że o życiu się nie dyskutuje, ale żyje się pięknie i wspaniale. Nad życiem żaden poseł czy prezes nie ma prawa dyskutować. Je trzeba przyjąć, tak jak się przyjmuje swoje życie jako dar – podkreślił biblista.

Widać szczególnie na Zachodzie, że nie dostrzega się podstawowego daru, jakim jest życie – dodał.

Zwolennikom aborcji podaję brzydki, ale trafiający do nich przykład: jeśli twoi rodzice by myśleli tak jak ty, to teraz byśmy nie rozmawiali. Myślę, że wszystkie problemy, które są wokół nas, są związane z tym, że nie szanujemy życia, nie przyjmujemy go jako wartości – podkreślił ks. prof. Szewciw.

Biblista wskazał również, że konieczne jest głoszenie prawdy o życiu.

Za mało się mówi o życiu. Milczymy wręcz albo mówimy ogólnikowo. Musimy mówić i przypominać o V przykazaniu w formie pozytywnej, ale i jednoznacznej – jak napisaliśmy w apelu. Życie nie może być przedmiotem dyskusji. Nie rozumiem tego, że obecnie w ogóle nie dyskutuje się o życiu, ale jak szefem rady mediów jest Krzysztof Czabański, największy zwolennik animalizacji życia, to … . W Telewizji Polskiej ciągle się pokazuje programy, jak to źle się żyje zwierzętom, a o ludziach przemilczane. Ludzi się nie szanuje. Dlatego Radio Maryja ma potężną pracę do wykonania – powiedział ks. Profesor.

 

Mateusz Antczak/RIRM

drukuj