Sejm zajmie się dziś wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Sejm zajmie się dziś wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Odwołania szefa resortu rolnictwa chcą PSL i PO. Opozycja zarzuca ministrowi, że prowadzi szkodliwą politykę dla polskiej wsi.

Sejmowa komisja rolnictwa negatywnie zaopiniowała wniosek o wotum nieufności wobec ministra Krzysztofa Jurgiela. Politycy PiS-u bronili ministra wskazując, że wniosek jest bezpodstawny i słabo przygotowany.

Poseł PiS Dariusz Bąk podkreślił, że obecny szef resortu rolnictwa dobrze służy polskiej wsi.

– Wstyd, żeby takie sztuczne argumenty padały w uzasadnieniu do wniosku o odwołaniu ministra, który w opinii polskiego społeczeństwa, polskiej wsi, jest jedynym ministrem po przemianach, który to, co mówi – robi. To, co mówił przelał to na papier w postaci programu dla polskiej wsi i ten program dobrze służy polskiej wsi – powiedział Dariusz Bąk.

To nie pierwszy minister, którego chcą odwołać posłowie części opozycji. Wcześniej złożyli wnioski o wotum nieufności wobec m.in. szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka czy ministra środowiska Jana Szyszko.

Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów, czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów.

RIRM

drukuj