fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Posiedzenie podkomisji ws. SKOK-ów

Po południu po raz kolejny zbierze się dziś sejmowa podkomisja do spraw SKOK-ów. Posiedzenie ma się odbyć z udziałem prezesa Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych oraz szefa Komisji Nadzoru Finansowego.

Posłowie mają usłyszeć informacje na temat kosztów korzyści ze spółek obsługujących SKOK-i, w których kasy mają lub miały udziały.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit, członek sejmowej podkomisji, ocenia, że jej formuła już dawno się wyczerpała.

– Jeżeli dziś mamy się zajmować cenami, po jakich SKOK-i kupowały takie czy inne usługi dotyczące Fundacji, która tworzyła Spółdzielcze Kasy, to tak naprawdę widać już, że nie ma to żadnego merytorycznego sensu. Te posiedzenia absolutnie nie służą sprawie poprawiania sytuacji Kas, wspierania ich działalności. Służą jedynie biciu piany politycznej. Tym smutniejsze jest to, że w tym wszystkim uczestniczy Komisja Nadzoru Finansowego, która na każde ze spotkań przygotowuje długie, sążniste raporty, z których tak naprawdę nic nie wynika – podkreślił Jerzy Szmit.

Zainteresowanie tematem SKOK-ów to m.in. efekt publikacji prasowych.

W marcu, najpierw “Wprost”, a potem “Gazeta Wyborcza” napisały, że senator PiS-u i “twórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt milionów zł do spółki, której dziś jest właścicielem i prezesem”.

Bierecki oświadczył, że zarzuty podnoszone w publikacjach to kłamstwa.

RIRM

drukuj