Dziś expose premier Ewy Kopacz

Dziś odbędzie się jednodniowe posiedzenie Sejmu; około godz. 10:00 premier Ewa Kopacz rozpocznie wygłaszać expose; wieczorem posłowie będą głosowali nad wnioskiem o udzielenie nowej Radzie Ministrów wotum zaufania. 

Jak wynika ze wstępnego harmonogramu obrad – umieszczonego na stronie internetowej Sejmu – posiedzenie rozpocznie się od ślubowania poselskiego Marka Kwitka. W przyszłości poseł PiS obejmie mandat poselski po Jarosławie Rusieckim (PiS), który 7 września wygrał uzupełniające wybory do Senatu.

Od godz. 10.05 premier Ewa Kopacz będzie przedstawiać program działań rządu wraz z wnioskiem o udzielenie wotum zaufania. Punkt ten ma potrwać do godz. 12.00. Następnie przewidziano dwugodzinną przerwę. Jak informuje Kancelaria Sejmu, jest to standard, aby dać klubom czas na ustosunkowanie się do expose. Od godz. 14 będzie trwać debata, w trakcie której przewidziano 15-minutowe oświadczenia klubów poselskich. Ten punkt ma trwać do godz. 19.

W godz. 19-19.30 odbędą się głosowania, m.in. nad wnioskiem premier o udzielenie wotum zaufania rządowi. Posłowie będą również głosowali nad zmianami w składzie sekretarzy Sejmu; wybiorą także nowy skład osobowy Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

PAP

drukuj