Problem dopalaczy nadal istnieje

Czy problem dopalaczy został definitywnie rozwiązany? Oficjalnie tak. Wciąż jednak jest wiele miejsc w Polsce, gdzie niebezpieczne substancje psychoaktywne są bardzo łatwo dostępne. Handel dopalaczami kwitnie bez ograniczeń również w internecie.

Producenci dopalaczy, pomimo otwartej wojny, wciąż bardzo dobrze sobie radzą. Cały czas zmieniają składy swoich toksycznych specyfików. W ten sposób mogą je spokojnie sprzedawać, bo nie znajdują się na  liście zakazanych substancji.

Dopalacze są bardzo popularne wśród młodych ludzi. Skutki są tragiczne. Tylko w pierwszej połowie tego roku do szpitali z objawami zatrucia dopalaczami trafiło 440 osób. To trzy raz więcej niż rok wcześniej, w takim samym okresie.

Świeczki zapachowe, kadzidełka, wyroby kolekcjonerskie i wiele innych niepozornych produktów, pod którymi kryją się bardzo groźne dla zdrowia substancje, są dostępne na wyciągnięcie ręki. Tak jest m.in. w Krośnie.

akcja charytatywna „Pomagam Ci” oraz mieszkańcy Krosna po raz kolejny wyszli na ulicę i domagali się aby sklep z zabójczymi dopalaczami zniknął z ich miasta.

– Zdarza się coraz więcej przypadków, że młode osoby, niezdające sobie sprawy z tego, co spożywają, powodują  zatrucie organizmu –  podkreśla Bogusław Bogdan, współorganizator pikiety.

Władze miasta dostrzegają problem. Prezydent Krosna Piotr Przytocki równocześnie przekonuje, że samorząd nie ma bezpośrednich narzędzi, aby definitywnie  rozwiązań sprawę dopalaczy. Składa jednak deklaracje.

– Zorganizuję odpowiednie spotkanie ze służbami, które powinny się bardziej skutecznie zajmować tym problemem i eliminowaniem tych specyfików z naszego życia – mówi Piotr Przytocki, Prezydent Krosna.

Z problemem dopalaczy nie radzą sobie również władze centralne. Świadczy o tym najlepiej bardzo łatwy dostęp do tych toksycznych substancji w internecie. Wystarczy zamówić i zapłacić, a paczka z dopalaczami trafia pod wskazany adres.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl