fot. Robert Sobkowicz

To finansowy atak KRRiT przeciw TV Trwam?

Decyzje KRRiT są elementem szerszych działań władz przeciwko Fundacji Lux Veritatis, Radiu Maryja i Telewizji Trwam – mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR na łamach „Naszego Dziennika” mówi, że odkąd władzę w kraju przejęła koalicja PO-PSL, mają miejsca ciągłe szykany.

Przypomnijmy, że niedawno TV Trwam została ukarana przez KRRiT za rzekome „nawoływanie do przemocy” podczas relacjonowania w 2013 roku Marszu Niepodległości

O. Tadeusz Rydzyk CSsR przypomina także o innej karze nałożonej na Radio Maryja, wówczas nakazano radiu zapłacić 30 tys. zł za to, że informowało o działalności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. Tadeusz Rydzyk CSsR mówi też, m.in. o cofnięciu funduszy państwowych na budowę geotermii toruńskiej, odebraniu unijnego dofinansowania na rozbudowę WSKSiM czy opłacie za MUX-1w sytuacji gdy TV Trwam nie mogła na nim nadawać.

Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, mówi, że  trudno nie zauważyć pewnej logiki ciągu zdarzeń.

Wydaje się, że media związane z Radiem Maryja, ale także wszystkie dzieła powstałe przy Radiu Maryja z różnych względów nie są wygodne dla rządzących. Są to z pewnością względy polityczne, ale również moralne i etycznych. Widzimy tą ogromną walka z Kościołem; w związku z tym Radio Maryja, TV Trwam są niewygodne. Wprowadza się różne działania, głównie jednak działania ekonomiczne. Nasze możliwości próbuje się ograniczyć poprzez pozbawienie nas środków finansowych – zaznacza Lidia Kochanowicz-Mańk.

Jutro przed siedzibą KRRiT odbędzie się protest przeciwko karze jaką KRRiT nałożyła ostatnio na TV Trwam. Protest odbędzie się o godz. 15.00.

Posłowie Sprawiedliwej Polski wystosowali list protestacyjny do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka. Politycy wzywają w nim przewodniczącego Krajowej Rady o ponowne rozpatrzenie sprawy.

List zostanie odczytany podczas protestu – mówi poseł Beata Kempa, wiceprezes Solidarnej Polski.

Ten protest jest absolutnie uzasadniony. Przeanalizowaliśmy decyzję pana Dworaka i wnosimy o to, aby ją zweryfikował i uchylił oraz nie nakładał kary na Fundację Lux Veritatis, TV Trwam za emitowanie prawdy i przedstawienie faktów. Bardzo dokładnie powołujemy się na konkretne elementy związane z możliwością, a przede wszystkim misją telewizji, a jest nią przede wszystkim przedstawianie faktów. Misją mediów jest to, aby można było przedstawiać poglądy uczestników dyskusji, którą prowadzi prowadzący – tłumaczy poseł Beata Kempa.

***

List protestacyjny Klubu Parlamentarnego Sprawiedliwa Polska wystosowany do pana Jana Dworaka, Przewodniczącego KRRiT [Czytaj]

RIRM

drukuj