fot. PAP/EPA

Turyn – drugi dzień papieskiej pielgrzymki

Dziś zakończy się dwudniowa pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do Turynu. Rano Papież uda się z ekumeniczną wizytą do świątyni waldensów – wspólnoty protestanckiej. Następnie w siedzibie arcybiskupa będzie sprawował Mszę św. dla swoich krewnych, którzy mieszkają w Turynie i okolicy.

Po południu Ojciec Święty pożegna się m.in. z członkami komitetu organizacyjnego wystawienia Całunu Turyńskiego i powróci do Watykanu.

Wczoraj Papież Franciszek uczcił Całun Turyński i oddał cześć św. Janowi Bosko z okazji dwusetnej rocznicy jego urodzin. Spotkał się z ludźmi pracy, młodzieżą, salezjanami i salezjankami oraz chorymi.

Podczas Mszy św. Papież mówił o niezmierzonej miłości Boga. Zachęcał do kroczenia śladami świętych i błogosławionych, którzy przyjęli Bożą miłość i rozprzestrzenili ją po całym świecie.

– Śladami tych świadków my również możemy żyć radością Ewangelii, praktykując miłosierdzie. Możemy dzielić trudności tak wielu ludzi, tak wielu rodzin – zwłaszcza najbardziej kruchych i naznaczonych kryzysem gospodarczym. Rodziny potrzebują odczucia macierzyńskiej serdeczności Kościoła, aby iść naprzód w życiu małżeńskim, w wychowaniu dzieci, w opiece nad  osobami starszymi, a także w przekazywaniu wiary młodym pokoleniom – zaznaczył Papież.

Pielgrzymka do Turynu jest dziewiątą wizytą Ojca Świętego Franciszka na terenie Włoch.

RIRM

drukuj