By Pko - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=597054

Toruń: w ramach akcji „Polska- zobacz więcej” wstęp do pięciu oddziałów Muzeum Okręgowego o 50 proc. tańszy 

Toruń kolejny raz bierze udział w akcji „Polska- zobacz więcej. Weekend za pół ceny”. To zachęta nie tylko, by przyjechać do grodu Kopernika, ale także by odwiedzić najważniejsze muzea w mieście.

Dziś i jutro bilety do wybranych oddziałów Muzeum Okręgowego w Toruniu będą tańsze o 50 proc.

– W najbliższy weekend 16-17 marca wstęp do pięciu naszych oddziałów będzie tańszy o połowę. Do pięciu to znaczy: do Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika, Ratusza Staromiejskiego, Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Historii Torunia oraz Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą – mówi Hubert Smolarek z działu promocji Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Co w tych dniach będzie można zobaczyć?

– Wszystkie nasze wystawy stałe, czyli np. kolekcje sztuki orientów w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu, w Muzeum Toruńskiego Piernika oczywiście muzeum poświęcone piernikarstwu, ale także wystawy czasowe, czyli np. w Muzeum Toruńskiego Piernika jest to obecnie wystawa „od piernika do fabrykanta”, w Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika jest to wystawa tkanin azjatyckich tzw. suzani – wskazuje Hubert Smolarek.

Ten weekend jest idealną okazją do tego, aby zobaczyć czasowe wystawy o połowę taniej. Pomocą przy zwiedzaniu placówek może być katalog dotyczący malarstwa i rzeźby, który można pobrać bezpłatnie ze strony muzeum.

– W formacje PDF jest to jak najbardziej do przyswojenia i to jest oczywiście bezpłatnie, więc te wszystkie wiadomości i te wszystkie obrazy już na własnym nośniku będzie można mieć u siebie w domu – tłumaczy Anna Kroplewska – Gajewska, kustosz w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Akcja ,,Polska – zobacz więcej” jest to również czas dla rodzin z dziećmi, ponieważ w Muzeum Toruńskiego Piernika odbędą się wspólne warsztaty wypieków. Wydarzenie każdego roku cieszy się dużą liczbą odwiedzających. Wszystkie informacje dotyczące wystaw i cen biletów znajdują się na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Toruniu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj