fot. pl.wikipedia.org

Toruń: Trwa XXV Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw

W Toruniu trwa kolejny dzień XXV Ogólnopolskiego Spotkania Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe.  Wydarzenie to obchodzone jest pod nazwą „Wesele Wesel”.

Wieczorem w Dworze Artusa odbędzie się główny punkt spotkania, czyli Bal Bezalkoholowy. Wcześniej jednak uczestnicy udadzą się do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II na uroczystą Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Będzie jej przewodniczył ks. bp Antoni Dydycz, emerytowany ordynariusz drohiczyński.

Maria Lalek, jedna z uczestniczek zjazdu, wskazuje, że warto promować rozpoczynanie nowego życia małżeńskiego w trzeźwości.

– Chcielibyśmy, żeby więcej osób było tak odważnych, żeby umiały na początku swojego wspólnego życia zacząć bez alkoholu. Uważam, że to bardzo ważna sprawa. Sami jesteśmy w krucjacie wyzwolenia człowieka. Ta idea jest nam bardzo bliska i nowa kultura jest bardzo ważna w naszym domu i w naszym życiu. Tam, gdzie jesteśmy, staramy się mówić, że trzeźwość jest bardzo ważna i potrzebna, że można bawić się bez alkoholu i nie jest on potrzebny do tego, żeby móc nawiązać z kimś kontakt – mówi.

Uczestnicy Spotkania Małżeństw co roku spotykają się w innym miejscu. Dotychczas „Wesele Wesel” odbyło się między innymi w Krakowie, Radomiu i Łomży. Tegoroczna edycja wydarzenia zakończy się jutro.

RIRM

drukuj