fot. wsksim.edu.pl

WSKSiM w Toruniu: Dziś początek muzycznych warsztatów dla młodzieży

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczną się dziś muzyczne warsztaty dla młodzieży, które poprowadzi zespół LUMEN.

To zajęcia, które towarzyszą ruszającym jutro w murach uczelni warsztatom dziennikarskim z serii „Nowe widnokręgi”, skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy będą mogli od pracowników Radia Maryja i TV Trwam dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda praca w mediach. Odwiedzą też studia toruńskiej rozgłośni. Młodzież będzie mogła poznać Toruń w czasie spaceru po mieście. Nieodłącznym punktem każdego dnia jest Eucharystia.

Jak podkreśla rektor WSKSiM, o. dr Zdzisław Klafka CSsR, warsztaty to radosny czas odpoczynku, a także rozwoju intelektualnego oraz duchowego.

Warsztaty edukacyjne, które organizuje Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej to przede wszystkim radosny i owocny sposób na wakacyjny wypoczynek. Są to warsztaty telewizyjne, radiowe, taneczne, prasowe, informatyczne, medyczne i muzyczne. Warsztaty odbywają się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki. W czasie tych wakacji zapewniamy młodzieży interesujące zajęcia, zdrowe wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu akademickim – mówi o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Warsztaty wakacyjne dla młodzieży zakończą się w niedzielę. Organizowane są m.in. dzięki środkom pochodzącym z 1 proc. podatku dochodowego przeznaczanym na Fundację Nasza Przyszłość.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl