fot. pixabay.com

GUS: w lipcu ceny produktów rolnych wzrosły o ponad 16 proc. rdr

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w lipcu rok do roku ceny produktów rolnych wzrosły o ponad 16 proc. W skupie podrożały wszystkie produkty – najbardziej kukurydza i drób.

Najbardziej zadowoleni rolnicy mogli być w czerwcu. Wtedy ceny produktów rolnych były najwyższe. W lipcu na skupach i targowiskach można było zaobserwować tendencję spadkową. Jednak porównując dzisiejsze ceny produktów rolnych do cen z lipca ubiegłego roku, widać wyraźny wzrost. Za tonę pszenicy w lipcu rolnik otrzyma średnio 850 złotych. To o prawie 21 proc. więcej niż w zeszłym roku.

Podobnie sytuacja wygląda przy skupie żyta. Rok temu cena była niższa o niemal 25 proc. Cena ziemniaków także wzrosła w górę o 18,4 proc. Także mięso wołowe, wieprzowe oraz drób są droższe niż rok temu. O ponad 14 proc. w skupie wyższa jest cena mleka.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl