fot. stat.gov.pl

GUS: Średnie wynagrodzenie w II kwartale tego roku wyniosło ok. 4900 zł

Prawie 4900 zł wyniosło przeciętne wynagrodzenie w II kwartale tego roku – podał Główny Urząd Statystyczny. To oznacza wzrost o 7 proc. rok do roku.

W ocenie politologa dr. Grzegorza Piątkowskiego, to efekt wzrostu ekonomicznego, który możemy obserwować od kilkunastu kwartałów. Cieszy również fakt, że jest on stabilny w porównaniu z innymi krajami europejskimi – dodaje ekspert.

– Tutaj w końcu przynosi owoce rozsądna, mądra polityka rządu, który tak kształtuje kwestie ekonomiczne w Polsce, że ten wzrost gospodarczy – i co za tym idzie oczywiście kwestie wzrostu płac – są cały czas widoczne. Miejmy nadzieję, że to się uda utrzymać w takim tempie czy może w jeszcze lepszym tempie, kiedy dodatkowe kwestie dotyczące biznesu w końcu zaczną też działać. Prognoza, miejmy nadzieję, jest pozytywna, szczególnie dlatego, że udało się Polsce w czasach, kiedy inne kraje ocierały się o kryzys, zachować taki pozytywny wzrost – mówi Grzegorz Piątkowski.   

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl