O. T. Rydzyk CSsR: Mam nadzieję, że za dwa lata otworzymy Muzeum Pamięć i Tożsamość

Chcemy zrobić jeszcze jedną rzecz, Muzeum Pamięć i Tożsamość, które ma pokazywać historię Polski taką, jak widział i przekazywał ją Jan Paweł II. To nie będzie zwykłe muzeum. Jego twórcami są ci, którzy zrealizowali Muzeum Powstania Warszawskiego – mówi o nowym dziele, mającym powstać w Toruniu Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CsSR.

***

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo, kochana Rodzino Radia Maryja

Wiemy, że kto myśli na rok do przodu, sieje zboże; na dziesięć lat albo dłużej – sadzi las; a daleko w przyszłość – kształtuje dzieci i młodzież. Dlatego też na różne, dostępne nam sposoby mała grupa ludzi usiłuje zrobić wszystko, by ewangelizować, by umacniać młodych Polaków. Trzeba zaczynać o dzieci i młodzieży.

Organizujemy warsztaty dziennikarskie, pomoc ubogim studentom, organizujemy młodzieżowe, dziecięce konkursy, zrealizowaliśmy pełnometrażowy film „Zerwany Kłos” o błogosławionej Karolinie Kózkównie. To wszystko czynimy z jednego procenta od podatku.

Prosimy, w tym roku również pomyślcie o tym jednym procencie podatku dochodowego za 2017 rok dla Fundacji Nasza Przyszłość. To nic nie kosztuje i jest bardzo proste do wykonania. Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego PIT wpisać numer KRS Fundacji Nasza Przyszłość: 0000091141 i obliczoną kwotę jednego procenta podatku. Również emeryci i renciści mogą przekazać jeden procent podatku. Nie zmarnujmy żadnej szansy. Razem możemy uczynić wiele.

W tym roku oprócz wszystkich dotychczasowych inicjatyw przygotowujemy również produkcję filmu pt.: „Nędzarz i Madame” – o św. bracie Albercie Chmielowskim. Film realizują studenci i aktorzy, a więc jest relacja mistrz-uczeń. Jest to kształcenie studentów i wielka przygoda. Autorem scenariusza i odpowiedzialnym za produkcję jest pan Witold Ludwig.

Chcemy zrobić jeszcze jedną rzecz, Muzeum Pamięć i Tożsamość, które ma pokazywać historię Polski taką, jak widział i przekazywał ją Jan Paweł II. To nie będzie zwykłe muzeum. Jego twórcami są osoby, które projektowały Muzeum Powstania Warszawskiego.

Chcemy formować dzieci i młodzież, by Polska była silna Bogiem, by Polacy kochali własną Ojczyznę. To muzeum będzie zlokalizowane między akademikami a Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Pracujemy nad tym już parę lat. Trzeba się spieszyć. Obyśmy za dwa lata to muzeum mogli otworzyć.

Prosimy o pomoc. Pamiętajcie o tym jednym procencie. Możemy zrobić dużo. Jeszcze raz dzięki za wszystko.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

drukuj