Policja: 11 osób wylegitymowanych podczas miesięcznicy smoleńskiej

Policja wylegitymowała 11 osób podczas miesięcznicy – poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak. Dodał, że niedzielne manifestacje były bardzo spokojne.

Z okazji 92. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej w niedzielę odprawiona została Msza św. w intencji jej ofiar. Następnie uczestnicy przeszli pod Pałac Prezydencki. Cała trasa przemarszu była odgrodzona barierkami, wzdłuż drogi stali policjanci. Za barierkami na Placu Zamkowym wokół Kolumny Zygmunta odbyła się kontrmanifestacja, w której uczestniczyli m.in. działacze Obywateli RP.

„W zgromadzeniu cyklicznym wzięło udział ok. 2 tys. osób, a w kontrmanifestacji w punkcie kulminacyjnym uczestniczyło ok. 300 osób. Policja wylegitymowała 11 osób” – powiedział Sylwester Marczak.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl