fot. PAP/Marcin Obara

Warszawa: Prezydent A. Duda uczestniczył w Gali XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Gali XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Obok Andrzeja Dudy wzięli w niej udział także minister rodziny Marlena Maląg oraz szef „Solidarności” Piotr Duda.

Konkurs organizowany jest przez „Solidarność”. Jego celem jest promowanie pracodawców wyróżniających się m.in. w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy.

– To jest nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki. To są nowoczesne przedsiębiorstwa, te, w których są przestrzegane zasady prawa pracy, te, w których pracodawca poważnie je traktuje, gdzie umowy w absolutnej większości są umowami na czas nieokreślony, gdzie wszystkie zasady dzisiaj związane z tym, że trzy umowy i później jest już umowa na czas nieokreślony, że te wszystkie zasady są zasadami przestrzeganymi. To są zasady, który pracodawca hołduje i pracownicy widzą sposób, w jaki są traktowani, w jaki przestrzegane są zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, traktowane przez niektórych po macoszemu, a przecież tak ważne dlatego, aby obniżać poziom wypadkowości – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Minister pracy Marlena Maląg podkreśliła, że praca powinna służyć do tego, aby polskie rodziny się rozwijały. Przypomniała działania, jakie podjął i podejmuje rząd.

– Rządowi Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy na tym zależy, aby przede wszystkim godnie pracownik był wynagradzany, stąd właśnie wzrost minimalnego wynagrodzenia. Pozwolę sobie przypomnieć, że od 2015 do końca 2019 roku to minimalne wynagrodzenie wzrosło o 49 procent. To także zadbanie o stawkę godzinową, o to, aby były realizowane – to już pan prezydent powiedział – umowy o pracę, głównie żebyśmy dążyli w kierunku umów na czas nieokreślony – zaznaczyła minister Marlena Maląg.

XII edycja konkursu organizowana jest przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem prezydenta.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl