Gwiazdy sportu na pikniku w Warszawie

Zofia Klepacka i Artur Siódmiak – to tylko niektóre gwiazdy sportu, które wezmą udział w pikniku rodzinnym na warszawskim Placu Teatralnym. Impreza odbędzie się w niedzielę, 23 września w godzinach od 10.00 do 16.00.


Piknik, organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zainauguruje obchody Europejskiego Tygodnia Sportu 2018 w Polsce. Na uczestników czekać będzie wiele sportowych atrakcji oraz konkursy z nagrodami.

Każde dziecko, które odwiedzi piknik, będzie miało okazję spróbować swoich sił w kilkunastu sportach, m.in. futbolu amerykańskim, piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, teakwondo, szermierce, tenisie stołowym czy wiosłując na ergometrze wioślarskim. Na pikniku gościć będą również przedstawiciele Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych Polska. Zaprezentują oni szczegóły swojej działalności oraz przygotują ścieżkę zdrowia. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, na których będą czekały animatorki z licznymi atrakcjami.

Wydarzenie realizowane jest przez Akademicki Związek Sportowy Warszawa na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą unijną współfinansowaną ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Biuro Prasowe AZS/Sport.RIRM

drukuj