fot. PAP/Wiktor Dąbkowski

J. Wiśniewska: W PE trwa presja polskiej opozycji, której celem jest kreowanie złego obrazu Polski

Europoseł Jadwiga Wiśniewska wskazuje, że w Parlamencie Europejskim trwa presja polskiej opozycji, która za cel stawia sobie kreowanie złego obrazu Polski. Stąd – jak mówi – na forum Unii Europejskiej ciągle podnoszony jest temat praworządności w naszym kraju.

W marcu unijni ministrowie znów zajmą się tą kwestią. Ze źródeł w chorwackiej prezydencji wynika, że punkt dotyczący praworządności w Polsce i na Węgrzech znajdzie się w porządku posiedzenia ministrów ds. europejskich.

Do tej pory chorwacka prezydencja wstrzymywała się od włączania do porządku obrad Rady ds. Ogólnych tematu rządów prawa, co wywołało niezadowolenie w Parlamencie Europejskim. Szefowie pięciu frakcji wysłali list w tej sprawie do władz w Zagrzebiu i szefa Rady Europejskiej.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska mówi, że sprawę nakręca polska opozycja.

– Trwa presja przedstawicieli totalnej opozycji w Parlamencie Europejskim, żeby sprawę rzekomo łamanej praworządności stawiać wysoko na agendzie spraw unijnych. W styczniu i w lutym w Parlamencie Europejskim odbywały się w tej sprawie debaty. Jak widzimy, ma to być również podniesione na posiedzeniu ministrów. Z całą pewnością strona Polska udzieli wszechstronnych, wyczerpujących wyjaśnień. Chciałabym, żeby ci, którzy podnoszą kwestię rzekomo łamanej praworządności, z uwagą wsłuchali się w argumenty polskiego rządu – podkreśla Jadwiga Wiśniewska.  

Na razie nie wiadomo, czy na marcowej Radzie ds. Ogólnych obędzie się wysłuchanie, czy krótszy punkt informacyjny na temat bieżącego stanu spraw dotyczącego praworządności w Polsce i na Węgrzech.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl