Kurdowie wtargnęli do siedziby PE

Grupa Kurdów wtargnęła do budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli, aby zwrócić uwagę świata na rozpaczliwą sytuację swoich rodaków w syryjskim mieście Kobane. Od blisko miesiąca jest ono kontrolowane przez dżihadystów.

Mężczyźni i kobiety nie zważając na ochronę w PE, która wobec wyraźnie zdenerwowanej kilkudziesięcioosobowej grupy osób była po prostu bezradna, zajęli część trzeciego piętra europarlamentu. Domagano się reakcji PE w związku z biernością rządu w Ankarze wobec oblężenia miasta Kobane przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego i niedostarczania pomocy humanitarnej i wojskowej do tego kurdyjskiego miasta w Syrii – powiedział Dawid Nahajowski z Brukseli.

Niektórzy politycy przez megafon solidaryzowali się z kurdyjskimi demonstrantami potępiając działania tzw. Państwa Islamskiego.

W przedstawicielami protestujących spotkał się przewodniczący PE.

 

 

TV Trwam News/RIRM/Dawid Nahajowski, Bruksela

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl