Protest przeciwko kontrowersyjnej Konwencji

W Krakowie odbyła się pikieta przeciwko kontrowersyjnej Konwencji o zapobieganiu przemocy. Środowiska prorodzinne wskazują, że uderza ona w małżeństwo i rodzinę, wprowadzając w ich życie elementy ideologii gender.

Po tym, jak Polska podpisała dokument w grudniu 2012 roku, w Sejmie forsowany jest projekt ustawy ratyfikującej Konwencję Rady Europy. Swój sprzeciw wobec wprowadzania tego prawa wyrazili mieszkańcy Krakowa.

– Pikietujemy dlatego, że Konwencja ta to ideologiczny bubel, który nic nie wniesie. W praktyce słusznie można podejrzewać, że wniesie ona bardzo wiele złego i nie będzie przeciwdziałała przemocy wobec kobiet. Wiele raportów i opracowań pokazuje, że tak może się stać. Wiele innych przesłanek wskazuje na to, że to w ogóle nie jest dokument, który ma przeciwdziałać przemocy wobec kobiet – mówił Adam Kulpiński z Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Protest zorganizowali członkowie akcji Stop Seksualizacji Naszych Dzieci. Tymczasem pojutrze sejmowe komisje: sprawiedliwości i praw człowieka oraz spraw zagranicznych rozpatrzą poprawki zgłoszone w czasie drugiego czytania do projektu ustawy o ratyfikacji Konwencji.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl