„Walka z terroryzmem nie może ograniczać się do Syrii”

Walka z terroryzmem nie może ograniczać się jedynie do Syrii – mówią jednym głosem sekretarz stanu USA John Kerry oraz minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Dyplomaci spotkali się w Moskwie.

Afganistan, Libia, Jemen – to również w tych krajach potrzebne jest dziś wsparcie, by powstrzymać nacisk terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego – mówił szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

– Oczywiście problem terroryzmu nie ogranicza się jedynie do Syrii. Kilka dni temu odbyło się międzynarodowe spotkanie na temat Libii, gdzie Państwo Islamskie także się rozprzestrzenia – powiedział Siergiej Ławorw.

Aby wojna z terroryzmem zakończyła się sukcesem, potrzebna jest międzynarodowa współpraca, w której będą brały udział zarówno Rosja, jak i Stany Zjednoczone.

– Nawet jeśli są między nami różnice, jesteśmy w stanie skutecznie działać w konkretnych sprawach. Rosjanie wnieśli wkład do dialogu ws. porozumienia nuklearnego z Iranem, teraz, podczas rozmów we Wiedniu, Rosja także w znacznym stopniu przyczyniła się do postępu, który byliśmy w stanie zrobić – powiedział John Kerry.

To, że Waszyngton widzi możliwość współpracy ws. Syrii i Iraku nie oznacza, że kwestia wojny  na wschodzie Ukrainy została zamknięta – dodaje sekretarz stanu USA.

– Na spotkaniu w Nowym Jorku pomiędzy naszymi prezydentami, zarówno prezydent Putin jak i Obama podkreślili wagę, jaką odgrywa próba odnalezienia sposobu, by pójść na przód ws Syrii. Chciałbym, aby takie rozwiązanie znaleźć także dla Ukrainy – stwierdził John Kerry.

Według nieoficjalnych źródeł pochodzących z Kremla, dzisiejsze spotkanie nie oznacza wyjątkowego przełomu. Rosja nie załagodzi swojego stanowiska, również Stany Zjednoczone bardzo ostrożnie podchodzą do współpracy z Moskwą.


TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl