fot. PAP/Marcin Obara

Premier do opozycji: Nie zatrzymacie dobrej zmiany!

Nie zatrzymacie dobrej zmiany krzykami o demokracji, która ma się sprowadzać do rządów lobby banków i hipermarketów – powiedziała premier Beata Szydło.

Szefowa rządu zwróciła się do opozycji w trakcie debaty sejmowej nad rządowym projektem noweli ustawy budżetowej na rok 2015.

W swoim wystąpieniu premier wytykała opozycji, że przez 8 lat rządów była głucha na głos obywateli i dostrzega jedynie swoje interesy.

Premier Beata Szydło zaznaczyła, że dobra zmiana, którą chce wprowadzić rząd PiS-u polega na tym, że rząd będzie chciał dbać o interesy Polaków a nie opozycji.

– Wprowadzimy 500 zł na każde dziecko, obniżymy wiek emerytalny, obłożymy podatkami banki i hipermarkety! Bardzo się tego boicie, ale na to czekają Polacy, a my jesteśmy przez nich wysłani na służbę, a nie przez was. Nie zatrzymacie dobrej zmiany krzykami o demokracji, która ma się sprowadzać do rządów lobby banków i hipermarketów – powiedziała Beata Szydło. TEKST WYSTĄPIENIA

Prezes Rady Ministrów mówiła też, że opozycja potraktowała Trybunał Konstytucyjny jako bastion obrony swojego wpływu i interesu. Zapewniła jednocześnie, że orzeczenie Trybunału zostanie opublikowane.

Wystąpienie premier zostało przyjęte gorącymi brawami oraz gratulacjami od Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

 


Pobierz

Pobierz

TV Trwam News

drukuj