PE potępia mord syryjski

Parlament Europejski potępia masowy mord cywilów przy użyciu broni chemicznej. Takie stanowisko zawarte jest w projekcie rezolucji, jaki przyjął dziś organ Unii Europejskiej.

Jednocześnie Parlament Europejski wzywa Organizację Narodów Zjednoczonych do jak najszybszego zakończenia prowadzonego śledztwa.

Chce także, by wspólnota europejska wypracowała rozwiązanie polityczne, w następstwie którego doszłoby do ograniczenia przemocy w Syrii – mówi Dawid Nahajowski:

– Parlament Europejski przyjął dziś wspólny projekt rezolucji w sprawie sytuacji w Syrii. W dokumencie czytamy, że Parlament Europejski  zdecydowanie potępia masowy mord cywilów przy użyciu broni chemicznej, do którego doszło w dniu 21 sierpnia 2013 roku i w wyniku którego według danych zachodnich służb wywiadu zginęło co najmniej 1400 osób, w tym 400 dzieci. Ponadto eurodeputowani zwrócili uwagę, że różne źródła wydają się wskazywać na to, że odpowiedzialność za ten atak ponosi reżim syryjski. Parlament Europejski jest zdania, że wspólnota międzynarodowa powinna wypracować rozwiązanie polityczne dla Syrii, które doprowadziłoby do zaprzestania przemocy, zapobiegło kolejnym przypadkom użycia broni chemicznej. W Sztrasburgu wezwano też ONZ do szybkiego zakończenia prowadzonego przez nią szczegółowego śledztwa w sprawie użycia broni chemicznej w Syrii oraz zaapelowano o jak najszybsze przesłanie raportu zespołu inspektorów do Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby mogła ona ocenić jakie środki należy podjąć, aby odpowiednio zareagować na użycie broni chemicznej w Syrii i pociągnąć winnych do odpowiedzialności – relacjonuje Dawid Nahajowski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl