„Służy tylko po to, by opluć pana prezesa” – Andrzej Duda o wniosku PO

Wniosek PO o Trybunał Stanu dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest czysto polityczny – stwierdził poseł Andrzej Duda z sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Dziś o godz. 15.00 posłowie rozpatrzą wstępny wniosek PO o postawienie przed Trybunał Stanu  b.  premiera  Jarosława Kaczyńskiego. Posiedzenie sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej będzie niejawne. Wniosek dotyczy okresu kiedy Jarosław Kaczyński pełnił funkcję premiera w latach 2006-07.

Warto przypomnieć, że posłowie PO we wniosku poruszają sprawy, którymi już dawano zajmowały się prokuratury i umarzały postępowanie.

Kwestiami tymi zajmowała się również sejmowa komisja śledcza ds. nacisków, gdzie ówczesny jej przew. poseł PO Andrzej Czuma – stwierdził, że żadnych nacisków nie było – mówi poseł Andrzej Duda, z sejmowej komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.

– Wniosek jest aktem czysto politycznym. Służy tylko temu, aby po raz kolejny opluć pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby stworzyć podstawę do tego, żeby móc w niego uderzać. Trzeba sobie przypomnieć tutaj rzecz niezwykle istotną i wymowną w tej sprawie. Ten wniosek został złożony już kilka miesięcy temu i on był poddany wstępnemu badaniu na zlecenie marszałek sejmu – pani Ewy Kopacz. Zostały przez ekspertów sporządzone opinie do tego wniosku, opinie niezwykle krytyczne. Opinie, które praktycznie go zdyskwalifikowały, między innymi powołując bardzo bolesny dla wnioskodawców argument, że zarzuty, które zostały tam sformułowane są w ogóle nielogiczne – tłumaczy poseł Andrzej Duda

Wcześniejsze opinie o wniosku świadczą o jego poziomie jego przygotowania – dodaje poseł.

To świadczy także o jakości tego wniosku. Jest to czysta sprawa polityczna. Niestety ona będzie przez PO rozgrywana, ale mogę powiedzieć tyle, że pan prezes Jarosław Kaczyński ustanowił swojego pełnomocnika w tym postępowaniu – pana posła Janusza Wojciechowskiego, który obecnie jest europosłem Prawa i Sprawiedliwości, ale przede wszystkim jest świetnym prawnikiem, doświadczonym sędzią. Pan poseł Janusz Wojciechowski będzie reprezentował pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego w tym postępowaniu. Natomiast my będziemy walczyli o to, żeby ta sprawa była rozpatrywana uczciwie. Będziemy walczyli o to do samego końca. Dlatego, że my nie pozwolimy na tę nieuczciwość, na tę brutalność polityczną, którą Platforma Obywatelska robi. – obiecuje poseł Andrzej Duda.

RIRM

drukuj