fot. PAP/Paweł Supernak

Przywódcy europejskich partii centro-prawicowych podpisali wspólną deklarację ideową

Liderzy europejskich partii centro-prawicowych w piątek w samo południe podpisali wspólną deklarację ideową. Podpis pod dokumentem w Warszawie złożył prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. To odpowiedź na trwającą obecnie konferencję nt. przyszłości Europy.

Prezes PiS oświadczył, że konferencja na temat przyszłości Europy ma niejasną strukturę i cele. Można przypuszczać, że chodzi w niej o pogłębienie procesów, które prowadzą do głębokiego kryzysu, do zjawisk, które mają prowadzić do superpaństwa, centralizacji oraz przeprowadzenia rewolucji kulturalnej.

– To jest ten typ inżynierii społecznej, który zdarzał się w historii. Był zwykle związany z różnego rodzaju rewolucjami. My nie chcemy rewolucji. Uważamy ją za przedsięwzięcie, które […] przyniesie tylko bardzo wiele nieszczęść, a przede wszystkim radykalne ograniczenie wolności – zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i w wymiarze wspólnot narodowych – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS powiedział, że podpisana deklaracja zawiera akceptację dla samej idei Unii Europejskiej, pochwałę odniesionych sukcesów, ale także przestrzega przed pojawiającymi się zjawiskami. Jarosław Kaczyński wskazał, że dokument stawia na suwerenne narody, na przestrzeganie europejskiego prawa, na zaniechanie agresywnej inżynierii społecznej.

W oświadczeniu podkreślił, że wspólna deklaracja jest dokumentem, który mówi Europejczykom, że jest inna opcja, inna możliwość, inna droga.

– Mamy przeświadczenie, że uczyniliśmy coś dobrego dla przyszłości Europejczyków, wszystkich narodów i dla przyszłości Europy – podsumował prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj