fot. PAP/Paweł Supernak

Warszawa: kolejne spotkanie J. Kaczyńskiego z Z. Ziobro

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Przed godz. 20.30 obaj opuścili miejsce spotkania.

Według mediów, szefowie PiS i SP rozpoczęli rozmowę po godz. 19.00. Spotkanie miało miejsce w budynku przy ul. Baciarellego.

Wcześniej w środę odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, a także posiedzenie zarządu Solidarnej Polski.

Po zakończeniu spotkania kierownictwa PiS rzeczniczka partii Anita Czerwińska powiedziała, że „piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji”. [czytaj więcej]

„Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna” – zaznaczyła.

Z kolei po zakończeniu posiedzenia zarządu SP poseł Jan Kanthak poinformował, że Zbigniew Ziobro ma upoważnienie „do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu Zjednoczonej Prawicy”.

Wieczorem doszło do spotkania Kaczyńskiego z Ziobro. Pierwsze ich spotkanie ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy odbyło się w poniedziałek. Po tamtym spotkaniu rzecznika PiS przekazała, że prezes PiS przedstawił wówczas warunki dalszego trwania koalicji.

PAP

drukuj