Nielegalne finansowanie kampanii wyborczej w Warszawie?

Kandydaci Platformy Obywatelskiej mogli liczyć na spore zniżki w kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi – informuje „Do Rzeczy”. Dziennikarze dotarli do faktur.

Cała sprawa nakręca wątpliwości wokół finansowania kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej. „Do Rzeczy” dotarło do faktur, które mówią nawet o 80-procentowym rabacie na reklamy w autobusach. Dziennikarze próbowali uzyskać odpowiedź Miejskich Zakładów Autobusowych, ale bezskutecznie. Pod adresem spółki popłynęła seria pytań: Czy inne komitety wyborcze również mogły liczyć na podobne upusty? Czy były komitety, którym odmówiono zamieszczenia reklam? Jeśli tak, czym było to motywowane?

Już teraz sprawę komentuje Patryk Jaki, który ubiegał się o prezydenturę w Warszawie.

Warszawski ratusz twierdzi, że informacje „Do Rzeczy” to fake news. To rzecznik Kamil Dąbrowa.

Radny Warszawy Sebastian Kaleta odpowiada krótko: kłamstwo. Z interwencją poselską ruszył poseł PiS Paweł Lisiecki.

Poseł Paweł Lisiecki zażądał udostępnienia umów, jakie Miejskie Zakłady Autobusowe zawarły z komitetami wyborczymi.

Zniżka 80 proc. dotyczyła m.in. reklamy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, przewodniczącej rady miasta.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl