fot. PAP/Tomasz Gzell

W poniedziałek decydujące rozmowy z nauczycielami

W poniedziałek o godz. 9.00 ruszą kolejne rozmowy rządu z nauczycielami. Od przebiegu spotkania zależy przyszłość, nie tylko samych nauczycieli, którzy walczą o podwyżki, ale i uczniów. Zaostrzenie sporu będzie oznaczało strajk w trakcie egzaminów.

O sytuacji w oświacie w poniedziałek na nadzwyczajnym posiedzeniu dyskutowała Rada Dialogu Społecznego. W spotkaniu uczestniczyły wicepremier Beata Szydło oraz minister edukacji Anna Zalewska. Według związkowców podczas spotkania strona rządowa nie przedstawiła żadnych nowych propozycji. Jak poinformowała Beata Szydło rząd jest otwarty na dialog i rozmowy.  Kontynuacja pierwszego kwietnia.

– Zaczynamy skoro świt oczywiście nie o 7.00 rano, żeby też partnerzy społeczni mogli dotrzeć do Warszawy, bo nie wszyscy są też z Warszawy, więc o godzinie 9:00 rozpoczynamy te rozmowy – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Od przebiegu rozmów zależy, jak długo potrwa okupacja w krakowskim budynku oświaty oraz protest głodowy, który rozpoczęli nauczyciele zrzeszeni w oświatowej „Solidarności”. Z niepokojem na rozwój sytuacji spoglądają rodzice. Ewentualny strajk, jaki zapowiada ZNP, miałby się odbyć także w czasie egzaminów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj