fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Przed Ministerstwem Infrastruktury trwa protest podwykonawców poszkodowanych przy budowie dróg krajowych i autostrad

Przed Ministerstwem Infrastruktury trwa rotacyjny protest podwykonawców poszkodowanych przy budowie dróg krajowych i autostrad. To wyraz sprzeciwu wobec działań zagranicznych koncernów, które nie zwróciły im pieniędzy zainwestowanych w budowę.

Poszkodowani domagają się zwrotu poniesionych kosztów wraz z odsetkami – mówił Wojciech Belina ze Stowarzyszenia Wykonawców i Dostawców Budownictwa.

– Postulaty są proste – należy oddać ludziom pieniądze i zapłacić zadośćuczynienia i odszkodowania. To, że komuś się nie płaci przez 18 lat za wykonaną pracę, a później chce się mu udzielić tzw. pomocy socjalnej, to jest po prostu śmieszne. To jest pierwsza trójka koncernów budowlanych w Polsce, która tak postępuje – podkreślał Wojciech Belina.

Poszkodowani domagają się też spotkania z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Wskazują, że przed wyborami obiecywał, iż rozliczy podwykonawców.

Podwykonawcy zapowiadają, że będą protestować do skutku. Szacuje się, że osób poszkodowanych przy budowie dróg w Polsce może być nawet 1 tys.

RIRM

drukuj